Bach-fest'2007   Artists  Sponsors  Archives  Homepage

   updated 04/12/2007

 

9 грудня Обласний театр для дітей та юнацтва. Початок о 18-10

Божена Корчинська (сопілка) Львів
Закінчила Львівську музичну академію ім. М.Лисенка по класу сопілки (доц. М.Корчинський). Лауреат Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах ім. Г.Хоткевича (І премія, 1998 р. Харків). У 2004 р. закінчила аспірантуру Національної музичної академії України кафедрі старовиої музики (клас проф. Олега Кудряшова). З 2000 року викладає сопілку у Львівському музичному училищі, з 2006 року — викладач Львівської музичної академії. Учасниця фестивалів Bach-fest.

Марек Топоровськи (клавесин) Варшава
Закінчив Варшавську Академію музики (орган у проф. Й.Серафіна, клаве-син у проф. Л.Кендраць-кого), вдосконалювався у Франції (Страсбург), Німеччині (Саарбрюккен) та Нідерландах (Амстер-дам), де займався органом під керівництвом проф. Даніеля Рота і клавесином — під керівництвом Аліни Зільберайх і Боба фон Асперена. Володар дипло-му І ступеня Страсбурзької консерваторії й диплому соліста-органіста Musikhхchschule землі Саар. Викладає клавесин та інтерпретацію старовинної музики у Катовіцькій Академії музики. Лауреат Національного конкурсу органістів (Жешув, ІІ премія, 1981), Національного конкурсу клавесиністів ім. В.Ландовської (Краків, I премія, 1985). Засновник і керівник провідних польських колективів барокової музики: ансамблю «Concerto Polacco» і камерного хору «Sine Nomine». Колективи беруть участь у записах музики XVIII ст. з архівів монастиря на Ясній Гурі в Ченстохові. Марек Топоровський успішно виступає у якості органіста, клавесиніста, камерного виконавця та диригента, спеціалізуючись в ораторійній музиці. Учасник багатьох міжнародних фестивалів, гастролює в Польщі та за її межами, записує СD для фірм звукозапису Польщі, Німеччни, Франції. Здійснив чисельні записи історичних органів Польщі для фондів Польського радіо.

Програма концерту
I відділ
1. Г.Ф.Гендель - Соната d-moll (із збірки “Fitzwilliam Sonatas”) Largo-Vivace-Furioso-Adagio-Alla breve
2. Г.Ф.Гендель -Сюїта для клавесину g-moll Ouverture-Andante-Allegro-Sarabande-Gigue-Passacaille
3. Г.Ф.Гендель - Соната g-moll Adagio-Largetto-Andante-Adagio-Presto
IІ відділ
1. Г.Ф.Гендель - Соната C-dur Largetto-Allegro-Largetto-A tempo Gavotti
2. Й.С.Бах - Токата для клавесину G-dur, BWV 916
3. Г.Ф.Телеман - Соната d-moll Affettuoso-Presto-Grave-Allegro


11 грудня Вище училище мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського. Початок о 18-10

Андрій Кутасевич (фортепіано) Київ
Народився 1973 р. в Києві. У 1991 р. закінчив Київську середню спеціальну музичну школу ім. М.В. Лисенка (клас Юделевича Д.Р.). Випускник Національної музичної академії України ім. П.І.Чай-ковського (1996, клас проф. В.Воробйова). У 1996—1999 р. стажувався в асистентурі на кафедрі спеціального фортепіано НМАУ ім. П.І.Чайковського. Лауреат Міжнародного конкурсу ім. Моцарта, що проходив у рамках Всесвітнього фестивалю старовинної музики «Van Vlaanderen Brugge» (1992, Брюгге, Бельгія, ІІ премія). Призер та дипломант Міжнародного конкурсу ім. Лисенка в Києві (1997 та 2002 р.). Неодноразово виступав у головних концертних залах столиці з сольними програмами, а також у складі камерних ансамблів та із симфонічними оркестрами. У концертному доробку — твори Генделя, Баха, Шуберта, Шумана, Шопена, Ліста, Франка, Дебюссі, Прокоф’єва, Лисенка, Лятошинського, Косенка та ін. Основу репертуару складають твори Віденських класиків. З 1998 працює на кафедрі спеціального фортепіано Національної музичної Академії України. Займається науково-дослідницькою роботою. Редактор першого анотованого покажчика творів Артема Веделя (1997 р.). Здійснив ряд записів творів світової та української фортепіанної класики для фондів Національного радіо України.

Програма концерту
I відділ
1. Г.Ф.Гендель - Чакона G-dur, HWV 435
2. Й.C.Бах - Французька сюїта № 5 G-dur, BWV 816
3. Й.C.Бах - Хроматична фантазія та фуга, BWV 903
IІ відділ
1. Й.C.Бах - Італійський концерт d-moll, BWV 971
2. Ф.Ліст - “Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen”


15 грудня Обласний театр для дітей та юнацтва. Початок о 18-10

Perola Barocca (камерний ансамбль) Київ
Артем Куцан – скрипка
Володимир Лапченко – скрипка
Володимир Пономарьов – альт
Антон Чайкін – віолончель
Марія Морозова – клавесин

Ансамбль створений у 2006 році. Кожен з музикантів колективу — яcкрава творча особистість високого рівня т а щирий прибічник автентичного виконавства барокової музики. Їх об’єднує відчуття стилю та манери виконавства, віртуозність та різноманітність музичних засобів, що відтворюють особливий колорит епохи. Кожен з них отримав вищу освіту в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського і працює у кращих професійних колективах Києва, таких як Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та Ансамбль класичної музики імені Б. Лятошинського, Національний симфонічний оркестр України та Національний камерний ансамбль «Київські солісти». У складі цих та інших колективів музиканти брали участь у багатьох гастрольних турне до США, Голандії, Італії, Німеччини, Франції, Південної Кореї , Китаю та ін. Вдосконалювали майстерність на майстеркласах видатних музикантів-автентистів, таких як К.Стембрідж, М.Леонхард, Е.Стефанська, А.Штайер та ін.

Галина Омельченко (сопрано) Київ
Cтудентка ІII курсу історико-теоретичного факультету Національної музичної академії України ім. П.Чайковського. Лауреат міжнародного конкурсу вокалістів «Мистецтво ХХІ століття». У 2007 році брала участь в майстер-класах із інтерпретації старовинної вокальної музики та концертах, влаштованих кафедрою старовинної музики Академії та викладачами «Scola Cantorum Basiliensis» (Швейцарія).

Програма концерту
1. Д.Кастелло Соната № 15
2. Й.С.Бах - Концерт для клавесину і струнних f-moll
3. Д.Габріелі - Арія “Bllezza Tirana” з опери “Clearco in Negroponte”
4. Г.Ф.Телеман - Соната C-dur
5. Т.Альбіноні - Концерт для струнних C-dur
6. А.Альдоврандіні - Арія “Di Stella Infesta”
7. Марчелло-Бах - Концерт для клавесину
8. Д.Беккер - Соната-сюїта e-moll
9. Анонім (1688) - Арія “Amor, Fammi Goder!”
10. П.Чіма - Соната g-moll
11. А.Вівальді - Концерт G-dur, op.51, №4 “Сільський”

16 грудня Обласна філармонія. Початок о 16-10

Євгенія Лісіцина (орган) Рига
Євгенія Лісіцина — одна із найбільш відомих органістів-віртуозів Ризького Домського собору. Народилась у підмосковному місті Ступіно. Закінчила Санкт-Петербургську консерваторію ім. Н.Римського-Корсакова по класу фортепіано у проф. В.Нільсена та Латвійську державну консерваторію ім. Я.Вітолса по класу органа у проф. Н.Ванадзиньша. Лауреат Міжнародного конкурсу органістів ім. М.Чюрльоніса (Вільнюс, 1968). Зіграла більше тисячі концертів у різних містах колишнього Радянського Союзу, а також, у більшості країн Європи: Німеччині, Італії, Бельгії, Франції та інших. Успішно виступала на багатьох міжнародних фестивалях. У репертуарі Євгенії Лісіциної — всі органні твори Й.С.Баха, а також, більшість композицій Сезара Франка, Макса Регера, Олів’є Мессіана, Ференца Ліста, Фелікса Мендельсона і латвійських композиторів. Вона — автор органних транскрипцій таких великих творів Антоніо Вівальді, як «Пори року» та «Глорія», «Картинок з виставки» Модеста Мусоргського (для органа і ударних), «Сюїти у старовинному стилі» Альфреда Шнітке, творів Й.С.Баха, Л.ван Бетховена, інших копозиторів-класиків та сучасних авторів. Євгенія Лісіцина записала більше двадцяти довгограючих платівок для фірми «Мелодія», шість CD і багато фондових записів для Латвійського радіо. У 1989/1990 роках за підсумками опитування читачів газети «Комсомольская правда» записи Лісіциної визнані найбільш популярними записами класичної музики в Росії.

Програма концерту
I відділ
1. Й.С.Бах - Хоральна фантазія “Komm, Jesu, Heiliger Geist“
2. Й.С.Бах - Два хорали з “Органної меси“:
“Vater unser im Himmelreih“, BWV 682
“Aus tiefer Not schrei’ ich zu dir“, BWV 686
3. Й.С.Бах - Партіта g-moll “Sei gegrusset, Jesu gutig“
IІ відділ
1. Й.С.Бах - Прелюдія і фуга D-dur, BWV 532
2. Й.С.Бах - “Музичний дарунок“, BWV 1079 Тrio a tempo Largo. Ricercare a 6


18 грудня Обласний театр для дітей та юнацтва. Початок о 18-11

Вікторія Курилова (флейта траверсо) Львів
Закінчила Музичну академію ім.М.Лисенка. З 2003 року — артистка оркестру Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької та симфонічного оркестру «INSO-Lviv» під керуванням Гунхарда Маттеса (Швейцарія). У 2000 р. почала виконувати старовинну музику на блокфлейті в ансамблі «Leopolita», згодом — в ансамблі старовинної музики «Ricercare» (з 2003 року — на траверсфлейті).
У 2005р. навчалась у літній школі барокової музики "Ensemble Akademie Freiburg" з траверсфлейти, барокового ансамблю та барокового оркестру під керівництвом всесвітньо відомого у колах виконавців старовинної музики Карла Кайзера, а також, у Донни Агрелл, Анни Катаріни Брюггеманн та Готфріда фон дер Гольтца із Freiburger Barockorchester, що стало основним зерном розуміння барокової музики і потужнім стимулом присвятити себе виключно виконанню старовинної музики на історичних інструментах.
Учасниця майстеркласів під керівництвом Вільяма Дікінсона зі «Schola Cantorum Basiliensis». Також навчалась ансамблевій грі на траверсфлейті у Томаса Фера та Ала Вінкельмана (Швейцарія). У серпні 2007р. вдосконалювалась у грі на траверсфлейті у Крістіана Гуртнера в літній школі барокової музики «Austria Barockakademie» як стипендіат Посольства Австрійської Республіки в Україні. Грає на копії інструмента бельгійського майстра Г.А.Роттенбурга (1730, Брюссель, самшит), оригінал якої знаходиться у приватній колекції Бартольда Кьойкена у Брюсселі.

Юрій Гуран (флейта траверсо) Львів
Закінчив Музичну академію ім.М.Лисенка. З 1995 року — соліст оркестру Національного Академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької, працював у оркестрі «INSO-Lviv». З 2003 року — соліст муніципального камерного оркестру «Leopolis». У 2003р. брав участь у майстеркласах (Анн Катрін Коллін, гобой, Кьольн) та виконанні «Johannes Passion» Й.С.Баха сумісно з «Musica Antiqua Kцln» під керівництвом Ганса Міхаеля Боерлє (Фрайбург, Німеччина). З 2006 року займається виконанням старовинної музики на історичних інструментах. Грає на копії флейти Й.Ф.Енгельхарда (1730-1801, Нюрнберг, самшит). Оригінал зберігається у приватній колекції.

Анна Катиньска (барокова віолончель) Катовіце
Закінчила Академію музики в Катовіцах. Навчалась грі на бароковій віолончелі в Академії старовинної музики Вюртемберга в класі Марка Каудля, зараз вдосконалює майстерність у Маркуса Мьоленбека в «Universitдt der Kьnste» у Берліні. Учасниця чисельних майстеркласів старовинної музики: Літня академія у Вілланові, Гендель-Академія в Карлсруе, семінари в Міхаельштайні під керівництвом Вільяма Картера, Яаап дер Лінден, Томаса Фрітша. Артистка ансамблю старовинної музики «Parnassos». Здійснила серію концертів у Нормандії з французьким флейтистом Жаном-П’єром Менуж, співпрацює з відомим бароковим колективом «Arte dei Suonatori».

Ольга Шадріна-Личак (клавесин) Київ
Закінчила НМАУ ім. П.Чайковського (клас проф. О.Ліфоренко). Учасниця чисельних майстеркласів. Лауреат VII Міжнародного конкурсу ім. П.Лантьє (III премія, Париж, 1995). Спеціальний приз від нотного видавництва «Bдrenreiter-Urtext Preis» на XII Міжнародному конкурсі ім. Й.С.Баха (Ляйпціг, 2000). У 2002 р. проходить спеціалізацію у Національній консерваторії Страсбургу (Франція) під керівництвом проф. Аліни Зільберайх. З 2002 р. працює викладачем кафедри старовинної музики НМАУ.

Програма концерту
I відділ
1. Ж.Б.Люллі - Пасакалія з оп. “Персей“ для 2 флейт і basso continuo
2. Й.С.Бах - Сюїта для клавесину c-moll, BWV 820
3. Г.Ф.Телеман - Тріо-соната для 2 флейт і basso continuo C-dur
IІ відділ
1. Ж.Оттетер - Соната для 2 флейт і basso continuo G-dur
2. ГФ.Телеман - Соната для віолончелі і basso continuo D-dur
3. Ж.Б.Люллі - Чакона для 2 флейт і basso continuo


20 грудня Обласна філармонія. Початок о 18-10

Лідія Футорська (скрипка) Львів
Народилась у 1981 р. у Львові. З 1988 року навчалась у Львівській середній спеціальній музичній школі ім. С.Крушельницької (клас Марії Футорської та Георгія Павлія) З 1993 р. виступає як солістка з камерними та симфонічними оркестрами. Учасниця програми «Классік-прем’єр» (1994, Київ), лауреат фестивалю «Нові імена юних зірок України» (1996, Київ), стипендіат Президента України. З 1994 р. успішно виступає на всеукраїнських та міжнародних кон-курсах та фестивалях. З 1999 по 2004 р. — навчання у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка (клас проф. Г.Павлія). З 2004 по 2007 р. — асистент-стажист кафедри скрипки Академії (клас проф. Лідії Шутко). У 2007 р. розпочала стажування в Музичній академії ім. Ф. Шопена (Варшава) у відомого скрипаля, проф. Анджея Кульки. Лауреат та дипломант багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів, серед яких Міжнародний конкурс скрипалів ім. Я.Коціана (1994, Чехія), Міжнародний конкурс скрипалів ім. М.Стріхаржа (1994, Україна), Міжнародний конкурс ім. М.Лисенка (2002, Україна), Міжнародний конкурс ім. А.Постаккіні (2003, Італія). Особливу увагу у своїй концертній діяльності скрипалька приділяє співпраці з різноманітними камерними та симфонічними колективами. Чисельні сольні програми, що складаються з творів різних епох Л.Футорська презентувала як в Україні, так і на сценах багатьох країн світу, серед яких Польща, Угорщина, Чехія, Австрія, Канада та Італія.

Маріанна Гумецька (фортепіано) Львів
Народилася у Львові. Отримала диплом з відзнакою Московської консерваторії та Артистичний диплом Школи Глена Гульда Королівської консерваторії в Торонто. Виступає активно як солістка та артистка камерного ансамблю. Лауреат й дипломант багатьох міжнародних конкурсів, серед яких: Юнацький конкурс ім. П.І.Чай-ковського та конкурс ім. Дягілєва в Москві, «Віртуози 2000 року» в Санкт-Петербурзі, конкурс ім. Б.Дваріонаса у Вільнюсі та Calgary Honens Competition в Канаді. Переможець премії «Galaxie» (Канадська національна телерадіокомпанія), премії молодих артистів «Debut» в Монреалі та лауреат стипендії ім. Марії Яворської Оттавського Університету. Концертує в Європі та Північній Америці. Виступи з оркестрами: Національний симфонічний оркестр України, Лондонські Солісти (Великобританія), Російський Національний оркестр, Оркестр Королівської консерваторії в Торонто (Канада), Фестивальний оркестр Центру мистецтв Канади, Оркестр «Джемініані» (Італія), Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії. Участь в музичних фестивалях: «Rheingau» в Німеччині, «Kuhmo» у Фінляндії, фестиваль Тібора Варги в Швейцарії та Музичне Бієнале у Загребі (Хорватія) та багатьох інших.

Програма концерту
I відділ
1. Й.C.Бах - Соната для скрипки та клавіру c-moll, BWV 1017
2. Й.C.Бах - Соната для скрипки та клавіру f-moll, BWV 1018
3. Й.C.Бах - Соната для скрипки та клавіру G-dur, BWV 1019
IІ відділ
1. Л.ван Бетховен Соната для скрипки і фортепіано №5, F-dur
2. К.Шимановськи Ноктюрн і Тарантелла, ор.28, № 1, 2


тЕКФЙОЗ@Mail.ru